Teksti Origjinal

[Hook]
O zot, o zot
Kta dojn mem pa mu tu rra
Qe sa, qe sa
Ma bojn qe sa nuk tkom pa
Qe sa, Qe sa
Knej mu urrejn mu hala
Qe sa, Qe sa
Qe sa un lek jom tu ba,po
Kta nuk po du un mi pa mo
Kta nuk po du un mi pa mo

[Chorus]
Se hala ka, sene me bo
Andrra me ndjek, vene me pa
Tesha me vesh, kerre me gra
Femna me desh, lek me shperla
O zot, o zot
O zot, o zot
Pse dojn me mpa mu tu rra
Pse s'dojn un pare me bo

[Verse]
Plot njerz dojn une me vdek
Ose n'burg une mu m'shel
Vetmi njerz qi pi zhgenjej
Pak um dojn, shume me urrejn
Nuk e din un cka kom hek
Bile hic sja kan iden
Baba dek, vllau mshel
Nana kajke per cdo dit
E ma bojke bonu trim
Un ather shitsha drog
Vech me bo lek me ble buk edhe mos me flejt n'tok
Un su desh mu kon gjalle
Ama qe jom cuditerisht
Kur um paten gjugjt mem vra, e rroken shokin gabimisht
Kur do sene si harroj, vetes shpejsh ja perkujtoj
Ama ce jeta vazhdoj, kshyre tash un ku jam
Kshyre tash ku po shkoj, kur nuk hupi, gjith fitoj

[Hook]
O zot, o zot
Kta dojn mem pa mu tu rra
Qe sa, qe sa
Ma bojn qe sa nuk tkom pa
Qe sa, Qe sa
Knej mu urrejn mu hala
Qe sa, Qe sa
Qe sa un lek jom tu ba,po
Kta nuk po du un mi pa mo
Kta nuk po du un mi pa mo

[Chorus]
Se hala ka, sene me bo
Andrra me ndjek, vene me pa
Tesha me vesh, kerre me gra
Femna me desh, lek me shperla
O zot, o zot
O zot, o zot
Pse dojn me mpa mu tu rra
Pse s'dojn un pare me bo

[Verse 2]
Tash kom ardh un me ni pik, cka po du nuk jom tu dit
Hala cati skom arrit, n'fund t'tunelit po shoh drit
Mas t'kqijave u bo mirr, mas shiu dul pak dill
Mas stuhie, moti mir
Kur e kan myt Jesusin un nuk pres pi njerzve mshir
As Cezari su cudit kur ja kan ngul thiken n'shpirt
Nana tha jam shum krenare qe ty tkam fmij
Po t'ish kon baba gjall nuk e di qysh isha ni
Edhe kur tvje Egjeli n'vizit, ti mos kajsh
Shtynem n'dhe me muzik
Ka me ardh ajo dit, plot njerz jon te prit
Kjo nuk o per me u cudit, lisi jetes u vadit

[Hook]
O zot, o zot
Kta don mem pa mu tu rra
Qe sa, qe sa
Ma bojn qe sa nuk tkom pa
Qe sa, Qe sa
Knej mu urrejn mu hala
Qe sa, Qe sa
Qe sa un lek jom tu ba,po
Kta nuk po du un mi pa mo
Kta nuk po du un mi pa mo

[Chorus]
Se hala ka, sene me bo
Andrra me ndjek, vene me pa
Tesha me vesh, kerre me gra
Femna me desh, lek me shperla
O zot, o zot
O zot, o zot
Pse dojn me mpa mu tu rra
Pse s'dojn un pare me bo

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020