Teksti Origjinal

Moj Kosovë Moj Mriz me Zana
500 Vjet tuj pre Sulltana
500 Vjet para konopit
500 vjet ne gryk te topit
500 vjet qiellin e nxin
500 vjet xhamë e vetimë

2x
Luftë me turk e luft me shka o
gjak bajlozash tuj u la

Hiqmi knej tank e helmeta
mos mu turr me bajoneta
mos ma shtyj deren me zor
mos mi prek djepat me dor
Pushken n dore n bofsha me kap
Ti kom kall sarajet flak

2x
Qka tka gjet nuk din me tha oo
Ta baj varrë Serbin n'tetan

Gjemojnë malet e ktij trolli
dojn me dal herojt prej vorri
me ja kput prangat vatanit
me ja pre qafën sulltanit
kullat shkret don me jau lan
se driten e diellit o ma kan nxan

Tanë Kosova n'gjak do t'lahet
kurr shqiptari shka nuk bahet
Tanë kosova n'gjak do t'lahet
kurr shqiptari shka nuk oooo shka nuk bahet

Shkroi: Astrit Robaj

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020