Teksti Origjinal

Mora fjale
Mora fjale e mora vargun mora qarkun
Me i thurr kang
Me i thurr kang bash legjendarit
Ti kendoj
Ti kendoj Adem Jasharit
Ti kendoj
Tash sa vjet
Tash sa vjet se sheh Prekazin dhe Reqakun
Tash sa vjet
Tash sa vjet se sheh Drenicen
Tash sa vjet
Tash sa vjet dhe Mitrovicen
Tash sa vjet

Qou Adem
Qou pot thojn o zogjt e malit dhe bilibilat
Qou Adem
Po thon lulet trendafilat
Qou Adem
Po thon kanget thojn dhe trimat
Qou Adem
Qou shpeejt
Qou shpejt mos rri te varri thot nan lokja
Qou se mjaft ta flladiti ballin toka
Qou se ty te kerkon e tan Kosova ty Adem

Mora fjaale
Mora fjale e mora vargun mora qarkun
Me i thurr kang
Me i thurr kang bash legjendarit
Ti kendoj
Ti kendoj Adem Jasharit
Ti kendoj
E ti theem
E ti them se gjaku i tij esht vet liria qe ka ardh
Ne Kosov e brigje t'Drinit
Kjo liri
Ja flladiti ballin trimit
Ja flladit

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021