Teksti Origjinal

Me nji djale kam ra n’dashni
Zemren time e ka ai
Une e vogel jam ala
Se prej nones kurre s’jam nda

Thone per gocen vjen kjo dite
Me lon shpin qe e ka rrit
Sot me te bardha un jam nis
Si zambaku i bukurise

Ref.:
Drite e diellit, drite e hones
Jam e vogla e vogla e nones
C’ka ti boj djalit qe du
E sma bon zemra me u largu

Prit o cun mos u nxito
Nuk te thash as po as jo
S’bohet nomi per nje dite
Nuk do presesh sa ke prit

Thone per gocen vjen kjo dite
Me lon shpin qe e ka rrit
Sot me t’bardha un jam nis
Si zambaku i bukurise

Ref.:
Drite e diellit, drite e hones
Jam e vogla e vogla e nones
C’ka ti boj djalit qe du
E sma bon zemra me u largu

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020