Teksti Origjinal

andrrat m'jon qu pesh
jom tu desht me ble Roli Roli
ti je veq je tu hesht
i mshel vesht kur po foli foli
menove qe thjesht
o me m'desht kur fol portofoli
Intersi tka zhvesh
tash spo kesh vec po kan o juli x2

jo ska vler as alkooli
Ndjenjat m'kan plas si tritoli
N'hije t'hanes tash e rolli
Per ty menoj edhe kolli

Un hala i ruj imazhet
kur ti preksha tatuazhet
E di mi ke pa mesazhet
po smi qel se zemra t knaqet
Me lek t'mija i ke bo harxhet
tash un broke ti mo spo shfaqesh
Tash n'drog s'sherohen plaget
se me tjetrin tash po lagesh

Filmi jon metrazh i shkurt
Jom tu e kqyr n kinema
plus dikush mi ka lidh durt
N'ondrra t'mija ti je e sigurt
mu qu prej gjumit spo du kurr

andrrat mjan qu pesh
jom tu desht me ble roli roli
ti je veq je tu hesht
i mshel vesht kur po foli foli
menove qe thjesht
o me m desht kur fol portofoli
Intersi tka zhvesh
tash spo kesh veq po kan o juli x2

Julia e ke kqyr veq kuleten ti
Julia s'e ke pa t verteten ti
Julia me mu se deshte jeten ti
Julia e ke kqyr veq kuleten ti

Sa dekada duhet me t'ndje
Deri kur per tu m'u deh
Qato lot qe kom derdh
deri tash kisha mbush det
Shpesh t kom thirr
kur sma ke qel
Nuk e ki mo qat adres
po t'pres hala n'banes
se tash vec vet jom tu pec

Filmi jon metrazh i shkurt
Jom tu e kqyr n kinema
plus dikush mi ka lidh durt
N'ondrra t'mija ti je e sigurt
mu qu prej gjumit spo du kurr

andrrat mjan qu pesh
jom tu desht me ble roli roli
ti je vec je tu hesht
i mshel vesht kur po foli foli
menove qe thjesht
o me m desht kur fol portofoli
Intersi tka zhvesh
tash spo kesh veq po kan o juli x2

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019