Teksti Origjinal

Ni qetsi, me ni zhurme te mrenshme çmendna
Kom dyshime, qa o zemra
Ni mungese, ni boshllek te paplotesushem
E rruge pa fund, qe mkan lan menushem
Ni shikim i ftofte, e perton menen shpirtin tem
E ai shikim vjen prej reflektimit tem
A thu edhe sa alkool ky trup mun e man
Kur n’tjetren ane vec sa spo kan
E lote, a um duhen, jo nuk um duhen
Ksaj vujtje ja kom msu gjuhen
Jon do sene qe s’duhen
Po qe s’duhen ato kurre s’shuhen
Une pe pi veç edhe njo
E njo, e njo, ska mo
Pe shoh veten jom tu ennee

eererererrrrrraararaarararaa
eererererrrrrraararaarararaa

Dashnin, refuzova
Smu duk qe e meritova
Perqafova vetmine e rakine une
Tash pi perdite si me pas ditelindjen
Ngrej dolli vetem cakrroj gota
Kqyri rrotull knena vec une e dhoma
Dhimbja ish pafund me episoda
Une e vetja si dy idiota

A um duhen, jo nuk um duhen
Ksaj vujtje ja kom msu gjuhen
Jon do sene qe s’duhen
Po qe s’duhen ato kurre s’shuhen
Une pe pi veç edhe njo
E njo, e njo, ska mo
Pe shoh veten jom tu ennee

eererererrrrrraararaarararaa
eererererrrrrraararaarararaa

A um duhen, jo nuk um duhen
Ksaj vujtje ja kom msu gjuhen
Jon do sene qe s’duhen
Po qe s’duhen ato kurre s’shuhen

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020