Teksti Origjinal

E di
sa do doja une,
Sa do doje ti,
Dhe prape ne heshtim.
Te dhashe une zhurme,
Veç zhurme dhe jo burrni,
Vetem pasiguri, drejtimin s'kisha.

REF.:
Arrita ne nje pike une duke qare
Aty ku edhe mendja s'ma kish marre.
Pa dashuri, pa shoqni, mbeta vetem.
Dhe zgjata doren fort per ta rimarre,
Ate qe vet e ngrita zvarre, zvarre
Ne thellesi, nuk di, s'e si.

Erdhe ti,
ne jeten time rri,
Pa e ditur se,
Pa gjak un isha.
Une porsi nje femi,
S'te fala dashuri,
Zhgenjimin kisha

Oo... zhgenjimin kisha
Femi un isha
Ooo... zhgjenjimin kisha
Femi un isha...

REF.:
Arrita ne nje pike une duke qare
Aty ku edhe mendja s'ma kish marre.
Pa dashuri, pa shoqni, mbeta vetem.
Dhe zgjata doren fort per ta rimarre,
Ate qe vet e ngrita zvarre, zvarre,
ne thellesi, nuk di, s'e si.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020