Teksti Origjinal

si me ndes zarrin në shi
paska qen kjo dashni
po e sho tu fik para syve tmi
Trupi dridhet buza ngrihet qka po ndodh tani spo dihet
Zdu me pa po fundi po shihet

Ma thuaj ni fjal ky shpirt don mem dal
Lamtumiren ta mbaj sa tjemi gjall

(Refren)
Hej mendo perne
N'darja mqon per zgjalli ndhe
A gezohesh nese me mu sje

Jam pa shpres e serisht pres
U fik zarri qe u ndes
E qka ndodh me plagen kur ilaqi vdes

Trupi dridhet buza ngrihet qka po ndodh tani spo dihet
Zdu me pa po fundi po shihet

(Refren 2x)
Hej mendo perne
N'darja mqon per zgjalli ndhe
A gezohesh nese me mu sje

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021