Teksti Origjinal

Nisen defat me knu nusen dasma ja ka nis
zoti shpis po i qel dyert mysafirt tuj prit
bija halla mesa teze gjitha jan tuj ardh
kadal nana në oborr o nga gzimi po qan

reff.
Hajde luni teze, hajde luni halla
po e martojm djalin let digjet mahalla
let digjet mahalla e le ti del flaka
se sonte e martohet o ky ILIR aga.

Sa u gzue nana sot per familje tvet
kan ardh prej gurbetit o
o vllaznia vet
sa u gzue baba sot per familje tvet
kan ardh prej gurbetit o
o vllaznia vet

reff.
Hajde luni teze, hajde luni halla
po e martojm djalin let digjet mahalla
let digjet mahalla e le ti del flaka
se sonte e martohet o ky ILIR aga.

Luni teze luni o në ritem tlodres
po e martojn djalin o djalin e motres,
luni halla luni luni edhe knoni
se djalin e vllaut sonte pe martoni.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020