Teksti Origjinal

A po vjen te dera e shpisë
A po vjen,a vjen me m’pa
Se s’po di çka me i thanë vllaznisë
për cikrrim pse jemi nda
A munesh me ardhë me m’pa
Se jam ratë e me halle t‘mia
A munesh me ardhë me m’pa
se mjerë dashnia,e mjerë dashnia.

Ref:
Kur dashninë e gjejna
Tana mbrapa i lejna,lejna.
Kur dashninë e gjejna
Tana mbrapa i lejna,lejna

Kokan mbledhë krejt njerzt e shpisë
Lehtë me vdekë e zor me t’pritë
E si toka n’verë jam tha
A po don ma shumë me m’vra
A munesh me ardhë me m’pa
Se jam tu i pa do andrra t’kqija
A munesh me ardhë me m’pa
Se mjerë dashnia,e mjerë dashnia.

Ref:
Kur dashninë e gjejna
Tana mbrapa i lejna,lejna.
Kur dashninë e gjejna
Tana mbrapa i lejna,lejna

A munesh me ardhë me m’pa
Se jam tu i pa do andrra t’kqija
A munesh me ardhë me m’pa
Se mjerë dashnia e mjerë dashnia

Ref:
Kur dashninë e gjejna
Tana mbrapa i lejna,lejna.
Kur dashninë e gjejna
Tana mbrapa i lejna,lejna

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020