Teksti Origjinal

O Zot, dërgoji engjëj
Ta mbulojnë atë kur ban ftohtë
Se ajo fle zbuluar
Është mësuar me mua t'ishte ngrohtë
Le ta zgjojnë nga gjumi
Të mos vonohet për punë
Se ka ndenjur natën zgjuar
Duke menduar po vuan shumë

[REF.:]
Le ti tregojnë se më mungon
E nuk e kam harruar
Le ti tregojnë se më mungon
E çdo ditë e kam menduar
Le ti tregojnë se do e pres
Deri ditën kur do vdes
Le ti tregojnë se çdo mëngjes
Unë lutem për të

O Zot, dërgoji engjëj
Lotët n'faqe t'ia fshijnë
Se asnjë ditë nuk ka jetuar
Prej se humbi dashurinë
E me ngadale e ta merr gjumi
E n'andërr le t'më sheh
Se askush nuk ja din shpirtin
Sikur unë askush s'e njeh

[REF.:]
Le ti tregojnë se më mungon
E nuk e kam harruar
Le ti tregojnë se më mungon
E çdo ditë e kam menduar
Le ti tregojnë se do e pres
Deri ditën kur do vdes
Le ti tregojnë se çdo mëngjes
Unë lutem për të

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021