Teksti Origjinal

A po doni mysafir
Ktyne her kan than
Se me qef miqt i kan thirr
Ni kafe mjav than
Mej thirr daj e kusheri
U kan marifet
Me dor nzemer i kan prit
Jeta u kan shyhret

Sot nuk vin as per bajram
Se perqef ma hiq
Merhaba nuk dojn meu dhan
Si meu kan armiq
Me ba me shku puna mar hiq nuk ju vjen mir
Mej perzan nuk dojn me ardh edhe kur i thirri

Tradita shqiptare
Sod po na del fare
Keq i bajna vetit per inati tjetrit
Tradita shqiptare nuk a si perpara
Se kena dal fare spo na prin e mara

Kush te dajt nuk shkon me bujt
Po thojn demode
Dojn me shku veq si kta thujt
O veq mi shti ndhe
Migjen e ki ne oborr
Asni fjal sja thu
E priton me dor mjav ba
Mej than a je qu
Se kshtu puna dot na vjen
Men se kena ba
Babes tan per rreth i bjen
O me muj mos me pa
Gurbetqart nuk i harrojm i thirrum ma shpesh
Shum me zemer nuk i dojm o veq per interes

ref.X2

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021