Teksti Origjinal

I:
Spllifi po na qon mbi ret
une pe thirri gravitet
Ky bodybag o kualitet
E ky spe di qa kari flet
Analfabet jom marr me rep
Kur ja kom nis me Alfabet
Sdi qysh je ka fol per ket shit
Kur hala je nvirgjinitet (x2)

Dhipi veq sa m’qoj mesazh
Mka bo tatuazh
Ajo e din qe si thom mfal
Gabimet i laj lavazh

Kto pun zemer shkojn kadal
Avash Avash
Ti m’ke thir mu drogirash
Kqyr ku jom tash

Tash jon tu m’ngu cdo kafiq n’kerre clube e mahalla
Hala pa hy mire n’estrade mu kongen po ma knon kejt salla
Qa po thojn kta kejt jon prralla thirrni teze daj e halla
Holla at me se jom baller sene t’rralla si Dybala aaaight


HOOK:
Ay Ay Ay Ay
Hala jom tu njek pare
Ay Ay Ay Ay
Me neve sbon se marre

Me ni Brune, Bjondine, Zeshkane
Ti hekim kejt dostat e tu so ‘far pune madhe (x2)

II:
qa je ka flet jem tu t’ni krejt e dijme mos bertit
nese bon krahasim un jom fly ti je shit
i dhezt dinamit
edhe pse kurre nuk kom thon “ its lit “
veq nese e thom e di qe ka mu kon “

Bitcha t’mia sjon si Bitcha tua pa shkolle
Bitcha t’mia rrin me bexha n’duar patrolle
Seks me policen n’kerr t’policis prangat n’dore
Ke tu m’arrestu m’tha djal ti i paske katror

Ajo mdon se m’ka pa tu sill me Bugatti
Fendi Gucci Mike Amiri no Ferrari
Jom tu shit hite full o tezga ke pazari
O lali lali
Hajde t’i fali (x2)

HOOK:
Ay Ay Ay Ay
Hala jom tu njek pare
Ay Ay Ay Ay
Me neve sbon se marre

Me ni Brune, Bjondine, Zeshkane
Ti hekim kejt dostat e tu so ‘far pune madhe

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021