Teksti Origjinal

Nese ne kete caste
dielli nuk perendon
shiqoje
nese naten hena nuk ndricon
kuptoje.

Nese bota rrotullohet
fa fund imagjinoje
nese genjeshtren e thua
vertetoje.

Nese mendon te jetosh
jeto
nese mendon te besosh
beso
nese mendon te vazhdosh
vazhdo
nese mendon te verteten moho.

Mos genje kur genjehet
mos pohokur verehet
mos kupto kur s'beson
mos qendro ku nuk qendron.

Mos thuaj fjale qe s'kan kuptim
mos i thuaj botes
qe ska mbarim
mos vuaj ku loti nuk pikon
me mir te verteten e tregon.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020