Teksti Origjinal

Dua te behem zog
qe ne qiell e lir te fluturoj
dua te behem engjull
qe kete jete te lumtur ta jetoj.

Dua te jem peshke
qe ne uje e lire te notoj
dua te jem flutur
qe kete bukuri ta shijoj.

Dua te jem gjithcka
boten ne dore ta mbaje
dua te rrotullohem
dhe te filloj te qaj.

Dua ende jete
dua ende shpres
dua ende te besoj
dua ende te jetoj.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019