Teksti Origjinal

Po i takoj disa femij
qe prindrit e tyre rane per liri
po mendoj e shikoj
si ti ndihmoj?

Athua cfare me gjeti
sa shum u pikellova
ishte mendja qe gjithmon
diku mendova.

Mendoj mje fjale me emrin jetim
athua ku do te mbetem
prindrit ne perendim.

Jetim jam
por baba e nene kam
jetim jam vella e moter
kam.

Ne kete erresir po jetoj
nga hena nje pershendetje nenes
tia dergoj
nga mali te degjoj
nje perqafim babit tia dergoj.

Oh femije mos me quani jetim
sepse prindrit jan ne perendim
e familja ime eshte e zhytur
ne mendime.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019