Teksti Origjinal

Ne kete nate
E vetme rri
Nje dallendyshe fluturon
E krejt qyteti ne qetsi,

Po mendoj e shikoj
Sa shpejt
Po shkon vera
E me radh vine stinet e tjera.

Ne kete nate
Vone
Nje zog ne dritaren
Time cicerone
Zgjohem ngadal
E shikoj verdall.

Paprit dicka ndodhi
Zogu fluturoi
Ne kete nate vere
Te gjith I zgjoi.

U zgjuan ngadal
E duke shikuar
Une e vetme
Ne dritare duke menduar.

Zogu ciceronte
Paprit u zhduk
Mendoja mendoja
Heren tjeter perseri ta takoja.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020