Teksti Origjinal

Nje udhetim pa mbarim
nje enderr pa perfundim
nje gezim me krenari
nje perkedhelje me dashuri.

Nje jete ne vetmi
nje femij pa dashuri
perkundja e djepit
nga gjiri i nenes se tij.

Jeta me zevendesoi
nje lumturi ajo ma dhuroi
ajo me gezoi
ajo me tradhetoi.

Gezimin se perjetova
endrrat i harrova
te gjitha i kuptova
tradhetin se lejova.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020