Teksti Origjinal

Sa krenar sot jemi ne.
Te gjithe pa dallim fe,
Nene teresa deshirojm,
Bashke ta lumturojm.
Edhe bota na ka zili,
Per te miren o femije,
Se kemi nje nene te madhe,
Bije e trojeve shqiptare.
Mund ta quash perandoresh,
Nese do edhe hynjesh,
Por nje gje ta mbash mend prore ,
Se nje veper kaq madheshtore,
Te gjithe kombin ta mban per dore.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021