Teksti Origjinal

Miku ka pese femije si drita
Tri jane yllka e dy petrita.

Ata kane lodra shume
Tren, gjirafe, arushe, majmun.

Fjale pas fjale e ore pas ore
U fol per dashurine prindore.

Rina beri be ne henen
Se ajo me shume e do nenen.

Edlina e dyta iu revanshua
-Une babin me shume e dua.

Edvini ne dore kish nje majmun
Tha-asnjerin s`i dua une.

Edoni i vogel picerroi syte
-Une i dua-tha-qe te dyte.

Venita e vogel bente sehir
-Ju asnje s`e keni mire.

Une e di nuk ka kandar
Qe peshon dashuri te ndare.

Mami e babi jane si nje
Me e madhja dashuri.

Por ketu nuk mbaroi mahia
Plot me gaz u mbush shtepia.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020