Teksti Origjinal

A kam fat a kam gezim
a kam lumturi a kam pikellim
a kam humbje e krenari
a jetoj nje jete me dashuri.

Fatit tim iu drejtona
fat i till e nuk gezona
fat qe eshte lumturia
jete qe e gezova nga femijria.

Ne mesin e mijra syve
shoh driten
rruga ndriqon
athua shoh fatin
athua terri po me mbulon.

Sa veshtir eshte jeta pa sy
sa veshtire e kam te shoh ty
oh fati im.

Fatin nuk e gjeta
por ate mua ma dha jeta
fat kurr nuk kisha
por e drejte-perderejt
tani une isha.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020