Teksti Origjinal

Lamtumir shkoll, Lamtumir shoqeri,
Lamtumir ju banka, se ne shkoll me sdo t'vi,
Kujdestar e Arsimtar po ju them lamtumir,
Por shoqes se klases e kam shum veshtir,
O muaji qershor qe me sjell kaq merzi,
Me ndave nga shoqet qe kesh ne bashkesi,
Lulet e venitura tani po thahen,
Shoket e shoqet e klases tani po ndahen,
Kaq e pat rinia kaq e pat kjo shkoll,
Se "SEMIMATURANT" me nuk do te me thon......

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019