Teksti Origjinal

emocioni im eshte apstrakt
i paprekur ndonjehere
nje ndnjeje e vogel eshte kontakt
sinqeriteti im ne plehra i pastuar
ne pengese, e shikoj veten te rrezuar
per jeten time vendosa bast
por mendimin tim e ndryshova ne cast
kujdes je keshilluar gabimisht
nese e kerkon nje dite vdes qellimisht
duhet te jesh i sinqerte
kur e din se ndergjegja te vret
gjykoje vete gabimin tend
para se te besh nje veprim pavend

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020