Teksti Origjinal

Shqipëri, një shekull mbushe
qëkur në Vlorë
u veshe nuse
Shqipëri, një shekull ke ti
qëkur trimi Ismail
t'a mbajti flamurin
kuqezi në gji

Flamuri yt i bukur
është i larë në gjak
me ngjyrë të kuqe,
ngjyrë e ndezur flakë

Shqiponja dykrenare
është ngjyrë e zezë
e na kujton trimat
që ranë për mëmëdhenë

Eh, moj Shqipëri
Shumë trima për ty kanë rënë
Nga të gjitha trojet
Që Shqipen se kanë dhënë

Ti qëllimit ja arrite
Flamurin në majë e valëvite
Rrofsh moj Shqipëri Punoi: Argjira Elmazi
Gëzuar 100 vjet Pavarësi

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020