Teksti Origjinal

Udhetojme, udhetojme
drejt malesise ne po shkojme.
Ku po shkojme
kete here?
ne nje kamp per pioniere.
Sa gezim, c’bukuri!
diell, ajer, kaltersi.
Udhetojme, udhetojme.
buze deteve po shkojme.
Ku na con
ky tren i shpejte?
erdhem prape ne qytet
ne shtepi, ne shkollen tone,
se shtatori po afron.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020