Teksti Origjinal

Nje jave ka
shtate dite gjithmone,
asnje nuk merre hua
kur nje ore se shton.

Dita me diten jane
shoqe te mira shume,
dhe respekt kane
rregullat si bejne lum.

E hene,e marte,merkure
nis java me qel,
e enjte, e premte, e shtune,
mbyllet me diten e diel.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020