Teksti Origjinal

Copëzat e zemrës sime
Pa pronare kanë mbetur
Prej asaj nate të kobshme
Kur zemrën ma ke tretur

Thërrmijat e fundit të lumturisë sime
M’i grabite ti
Vrave ndienjat e mia
Ma bëre zemren guri, pa aspak dashuri

Ëndërrat m’i vodhe
Me fjalët lajkatare
Episod i tmerrshëm i jetës sime
Shushunj gjakatare

15. VI .2013

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020