Teksti Origjinal

Ne qofte se dikush nga te njohurit e mi kane idhull nje kengetar,aktor,shkrimtar...
Me mua nuk ka ndodhur keshtu sepse idhullin tim kam pasur fatin ta kem shume afer meje, dhe ai eshte babushi im i cili sot ka ditelindjen.
U befsh njeqind vjeq babushi im te uroj vetem te mira ne jeten tende.
Mbaj mend kur isha e vogel dhe me pyesinin ke do me shume une pergjigjesha ^BABI^...dhe sot mendoj se nese do te duhej ti dergoja leter zotit ku te pershkruaja si do te doja ti kisha prinderit e mi, nuk do te hiqja asgje nga ju te dy.
Babushi im sdo te hiqja asgje dhe nuk do te kerkoja asgje me shume nga zoti.
Mbi te gjitha te adhuroj ty si babushin tim sepse tek ty kam gjetur babin me te dashur dhe me te dhembsur ne bote per dy femijet e tij...
Dy femijet e tu jane me te lumturit ne bote pasi qe kane nje babush si ty.I cili gjithmone ka qene prane tyre dhe ndjehemi krenar kur themi me ze te larte se jemi femijet e tu...
Babushi im e di qe nuk te pelqejne fjalet e teperta por dua te te kerkoj te falur ne qoftese te kam hidheruar ndonjehere.
U BEFSH NJEQIND VJEQ BABUSHI IM.
TE DUA PAFUNDSISHT.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020