Teksti Origjinal

Fustanin me trendafila
e me ngjyre gjaku
jam qike me e mira
por s'jam nga Sanxhaku.

Fustanin me vija
e me ngjyre t'kalter
nuk jam nga Shqipnija
se s'jetoj ne Gjirokaster.

Fustanin me menge te gjate
qendisur me tel ari
gjithkah eci,mua me pyesin
mos je qike nga Gostivari.

Fustanin pala pala
te bukur prej kadifeje
jam nje qike e mbare
por s'jam as prej Peje.

Fustanin lara lara
e me ngjyre te kuqe
kur me pyetin se nga jam
u them nga molla kuqe.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019