Teksti Origjinal

Buzeqeshjen nuk e shijova
kur u gjenda veq ne mes luleve
ate e ndjeva thelle n'brendesi
nga puthje e buzeve te embla.

Mos me thyej zemren
kurre,per tjeter femer
sado te jet siperfaqsre
per mua do jet si veper mizore.

Me kot do i kerkosh,
copat s'do i gjesh kurre,
t'i ngjitesh me pas nje nga nje ,
ato s'jane,tapeta ne mur.


Ato do t'i gjesh
ne trup,te ngjitura si meduze
e sa here te me puthesh mua
shija do t'mbetet ne buze.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020