Teksti Origjinal

M'u derdhen deshirat
si nje kove me uje
u treten,si treten shirat
ne toke te thare,pa lume.

Vrapova si e marre
e humbur,si ne shkretetire,
me shpresen,qe e terhiqja zvarre
-e vetmja qe me mbante fryme.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020