Teksti Origjinal

Je me e bukura,
bukurine ta ka zili dhe dielli,
me syte e tu te buzeqeshur,
ndricon rreth e perqark si ylberi.

Do te te dua pergjithmone,
se per ty e ngris diten,
nata me gjen vetem ne dhome,
m'cfaqesh para syve,si zane nga qielli duke zbritur.

Do te te pres,pas shiut e pas bores,
te lagem,te ngrihem,nuk e kam bezdi,
dua flokun tend,te e mbaj ne duar,
te luaj me to,sikur nje femije.

Pa ty do jem i humbur,
e gjithe bota do ndryshoje,
por eja te lutem,te jemi te lumtur,
une e ti,deri sa te rrojme.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019