Teksti Origjinal

Ah!Ky vendiim,me i embel se mjalta,
mergimtaret pa hezitim,kthehen nga vende t'largeta,
sjellin mbi shpind,bagazhe,mbushur me mall,
me lotin e dashurise per ty,ata me ne e ndajne.

Ah!Ky vendi im,me i bukur se kulle e Ajfellit,
shkelqen si diamant,ja kalon cdo vendit,
ajrin qe me jep,me rrit,jo,nuk me plak,
e une te epem e tera,per ty gjithcka jap.

Fushat me grure,me blerime rrethuar,
na japin gjalleri,shuajme etjen,si shuan nje krua,
cicerima e femijeve luan vallen e gezimit,
ti jeton ne mua,si ne kopsht trendafili.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019