Teksti Origjinal

Nuk ka dite,nuk ka nate,
pa menduar une per ty,
i jetoj castet,krejt nen ankth,
me vret ndergjegja,s'guxoj te t'shoh me sy.

Gjysma e fajit ty te takon,
pse s'me tregove cka te ka munduar,
une e theva sjelljen bonton,
u nguta,te ndeshkova,duke te t'injoruar.

Dyfish gjynah kam bere me ty,
si t'ja bej tash,spo muj t'ja fali vetes,
e urrej tash veten,se jam shendrru ne sozi,
vec hija eshte e imja,shpirtin ma djeg kujtesa.

Me thuaj se me fal,te lutem me kupto,
une jam po ai djale,qe per ty jepte jete,
mendova se isha i tradhtuar,e kjo nuk eshte dosido
nga dikush qe e doja me shume se veten.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020