Teksti Origjinal

Kosova
Te mbrojten bijt e tu
ne qdo koh ne qdo qast
derdhen gjakun
per me te mirin vend

Luftuan per liri
Per te shtrenjten pavarsi
ta mbojn familjen
edhe ket popullsi

Urime qdo shqiptari
Kjo liri madheshtore
Edhe pse jena te vdekur
Ne jemi me ju per dore

Urime Urime
jetojeni kete jet
se prap do vdesim
te zoti do jemi :(

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020