Teksti Origjinal

Ishin ditët kur shqiptarin e plaçkisnin
Ishin ditët kur shqiptarët pa shtëpi mbisnin
Ishin ditët kur nënat tona vuanin
Zdinin se kë të qanin, niprit që lëkundnin
Të mbetur jetim apo bijtë e tyre të vrarë
Me gjak lufte dhe lirie të larë

Por një trim që se kish harruar atdhenë
Nje trim që ndjente që ish ilir
E dinte se populli i tij duhej të jetë i lir
Ai ishte…ishte trimi Skenderbenë
Me shpatn e’tij shkoi te luftojë
Dhe popullin e tij ta gezojë

Ato ditë ikën në mjerim
Shqipëria mori pavarsim
Nuk mbeti vend jetim
Shqipëria është e vjetër
Këtë e dëshmon një copë letër
Shqipëria eshte vend I SHQIPTAREVE…

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019