Teksti Origjinal

:"Femijet e mi jane pa buke,
Te lutem,me ndihmo,zoteri"!!
Nje refren qe shpesh po e ndeshim ne rruge!
Qe thelbin ka ne varferi!

Dhe ndale rrugen bri nje 'Bar-i',
Te shijosh kontrastet,te pish kafe!
S'dallon aty,kush eshte pronari,
Te gjithe te pire ne kafene...

E flake tutje varferine,
Ti,o i varfer,qe goten kthen!
Nje gote konjak,s'e ngop femine,
Qe prane sofres,urine bren.

Ku u shua legjenda e mjerimit?!
Qe mengjesit citove ne rruge..
Ku shprehjet e tua te pergjerimit,
Kerkuan per te miturit pak buke!!!

:"Femijet e mi jane pa buke,
Te lutem,me ndihmo,zoteri"!
Dhe bri nje lokali ne rruge,
Varferine e mbyt me raki..

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019