Teksti Origjinal

Notove ujerat e lumejve
u ike ujerave te detit,
iu frikesove peshkaqejve
zgjodhe me te voglin peshkun.


Une te zgjata doren
kapa veq zbrastesine,
frigacak qe pushton boten
porse une,nuk jam e tille.

Nuk mu nda levdate
e as medalje nuk mora,
por te jem e ngrate
kete vetes s'ja lejova.

Zbatica nuk me perpiu
baticen e mora me veti ,
shkembinjte i lava e i shoqerova
ne zemer mu futen,cilesite ja mora.

Ujerave te lumjeve
iu dha perparsi,
t'u dha mundesi e pertejme
por,mbete,ne cektesi.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020