Teksti Origjinal

kur ke besim ne vetvete arrin gjithcka gjat kesaj jete,
kur ke humbur kete besim se arrin dot asnje qellim.
Nese genjehesh nga jeta kurr mos u dorezo
degjoje zemren tende dhe perpara vazhdo.
Se te jesh i ditur ne kete jet eshte sikur te jesh mbret
por kur dija te mungon kurora ty nuk te shkon
Se jeta s'eshte adoleshenc jeta iken sikur veri
ta jetojme me intelegjenc se tek njeriu shihet karakteri.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020