Teksti Origjinal

Me tha:dashuria ime per ty
nuk eshte si shiu qe bie e iken.
Ajo eshte si dielli qe na mbulon,
Ftohtesine zemra nuk e shpiku.
Shiun me lot ajo duron.

Se e dua vetem dimrin
nuk ta thashe kete kurre.
Ja lashe si testament
shpreses se fikur
me te te ndertoj nje kulle.

Ca thermija t'vogla
ne fytyren time mos m'i fshi.
Harte e jetes time
vjetruar,mbush zhgenjime
e qe :dora vet je ti.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020