Teksti Origjinal

Dy sy jane pak.Keshtu thane.
Nuk u ngopen shikuari,ata qe paten prane.
Dy sy qe jane ne kerkim.Humbin drejtim.
I gjen n'mes te ballit.Jo,per ta nuk ka pushim.

Koha na vjel.Udhetarit bileten ia vjedh.
Dashuria trandet.Shoqja e saj shetit e bredh.
Me simune atakohemi shpesh.Sa zor te jesh stoik.
Te jesh a te mos jesh.Enderrojme shkopin magjik.

Solucone.Agu hershem na e sjell.
Moshes si vie turp.Shpejtojme me te miren me vjedh
Te dehur e te padehur.Gotat mbushur na bejne temena
Vallja nuk zgjedh valltar.Luajm deshem s'deshem na.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020