Teksti Origjinal

Te tille me ka bere natyra,
lule te bukur,por pa fat;
sapo shihem qe kam celur
dhe aromen tej perhap,
e petalet ngjyre ndezur
ndrisin mbi gjithcka ne park,
vjen sakaq gershere e ftohte
qe ne cast m'a nderpret jeten,
e mandej,pasi jam thithur
hundesh qaramane ngjitur,
i shperfillur pertoke hidhem,
vyshkur,rjepur,shpupurisur
dhe askush nuk mi hedh syte,
tek shkelmohem,teksa shkilem...

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020