Teksti Origjinal

Lumturia.E mbylli plagen qe ma shkaktoi vet.
Hallall.Jam une qe e kam kerkuar vet.
Duke e kerkuar neper ngjyrat e ylberit
e duke udhetuar n'gjah,ne majet e zabelit.

Lumturia.Si urithi nder kembe me trazoi.
Kakatoet adhuroja.Kriptologjia me hutoi.
Kepurdhave maleve neper shi e bore.
Ombrelle e ushqim.Te vetmet qe kisha n'dore.

Lumturia.Ja ku te kam.
Shenjteria e saj treti buzen ne vaj.
Te te gjejm ty,e te na gjesh neve
Bekim,na vjen si nga qielli,e fshehur pas reve.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020