Teksti Origjinal

Une dua te jem mikja yte
kur ti te kesh shume dilema,
une dua te jem vajza yte
ne mesin e shume djemave.
Te te dhuroj besimin e gjithe botes
s'ta premtoj,por do e gjesh ne mua,
dashurine do ja vjedh gjithe botes
vetem per ty,hajdute me quaj.
Une dua te jem zemra yte
neper damaret e tu te eci gjaku im,
une,une dua te jem kanarine e ytja
qe kendon per ty,per ty,pambarim.
Arome kamomile fushat do i korr,
e ne vaske me uje kroni aty do t'i hedh,
e lule trendaifli do i shkundi mbi to,
askush pos meje e teje,s'dua ta shijoj kete ere.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020