Teksti Origjinal

Treni i fundit ka ikur
por shinat kane mbetur,
shpejtesine e eres e mori treni
por jo edhe dashurine e vjeter.

Lypsicare me kane menduar
teksa furgonat i numeroja,
sa sy e sy kam takuar,
por jo ata qe une dashuroja.

Trenat fishkellimen ma kane dhuruar
nisjen nga une si urate kane patur,
dora ne hapesire me kishte fluturuar
e lumtur me lot n'sy percjillja uraten.

Tren i fundit ka ikur
por shinat mi la amanet,
sa here kujtohem per dashurine e fikur
pushoj ne shina,i vetmi shtrat qe m'ka mbet.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019