Teksti Origjinal

Sonte me dhjetera kilometra larg,
Ti rron me puthjen time.
Lotet e smeralde te rrjedhin varg,
Dhe zemra te peson dridherime...

Te vret dyshimi,zjarri ne gji,
Se dike tjeter kam perqafuar!
Mbretereshe e bukur,pa stoli,
Copes legjendash e harruar.

Por kilometra larg nga aty,
Ndjesite e mia vlojne plot harbime.
Per puthjen tende te tuat sy,
Me mori malli mbreteresha ime...

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020