Teksti Origjinal

28 NENTORI ESHTE NJE DITE E MADHE,
LUFTUAN DHE VDIQEN SHUME DJEM SHQIPTARE.
ATA VDISEN PER LIRI E ATDHE,
QE KETE FLAMUR TA GEZOJME NE.

MARIGONA ESHTE NJE TRIMERESH,
E QENDISI FLAMURIN DERI NE MENGJES.
ISMAIL QEMAJLI ME KRENARI
E NGRITI FLAMURIN KUQ E ZI.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019