Teksti Origjinal

Jeta mund ti falë të gjitha
Që ndonjëherë i ke ëndërruar
Por koha mund ti marrë
Se ti vlerën ua ke harruar

Koha iken e nuk ndalet
Ajo ece n’rrugen e vete
Nuk e kthen koken prapa
Te shikoje mos dikush ka ngec

Vepro ne kohen e duhur
Kujdes mos te vonohesh
Ruaj ato qe t’i fale jeta
Se dikur mund te pendohesh.

14. XI .2012

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020