Teksti Origjinal

Cigaren kam lene,me te dhe kujtimet,
I hodha,i humba ne honet e viteve.
Harreses plurosur te gjitha premtimet,
Qe ndryshken ne heshtje,ne ikjen e diteve!

Cigarja u fik,por tymi ne ajer vallzon',
Kujtimi u be harrim ka shume te ngjare.
Ne jemi lodra,e jeta me ne lodron,
Pastaj merzitet,na hedh nga ta kete per mbare...

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020