Teksti Origjinal

Dhe ndjehesh ne dhome i vetem,
I vjeter,si nje lis shekullor...
Tymos cigare ethshem,
Flokeve ka nisur te bie "debore"!!

Kujtimet e bukura te s'e shkuares,
Kjo nate e nxehte nuk i qas!
Por mjafton,nje kenge e vjeter,e harruar,
Qe embel te te ktheje dhjete vite pas!


Ne tingujt e saj te hershem,si me magji,
Pesha e viteve shkrihet,avullon..!
Ndjehesh ne shpirt dhjete vite me i ri,
Fiziku m'plaket,por zemra,te m'plaket nuk pranon!!

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019